
З насіння технічних конопель видобувають дивовижну харчову олію. Конопляна олія має корисні поживні і лікувальні властивості. Однак найбільш цікавий медичний потенціал сконцентрований в іншому продукті, так званій КБД (більш відома абревіатура з англійської СBD) рослинна олія. Їі видобувають безпосередньо з самої рослини. Отриманий екстракт представляє собою коктейль з лікувальних не наркотичних канабіноїдів, перед усім, СBD – канабідіол, від якого і утворилась назва цієї категорії олії. Варто відзначити, що для отримання і харчової , і лікувальної олії вирощують не наркотичні технічні сорти конопель, які не містять тих самих психотропних речовин, заборонених законодавством. Інші канабіноїди, присутні в рослині, аналогічні тим, які виробляє організм людини.
Ендоканабіноїдна система людини контролює багато фізіологічних процесів, ріст клітин, регулює нервову та імунну системи. Конопляну олію ефективно використовують в лікуванні таких захворювань, як хвороба Альцгеймера, при онко-захворюваннях, епілепсії, гіпертонії, гепатиті С, діабеті II типу, астмі.
Конопляна олія – це унікальний дієтичний продукт. Вона містить велику кількість корисних для здоров’я поживних речовин. Завдяки ідеальній природній збалансованості вони легко засвоюються. Такого корисного коктейлю немає в жодному іншому продукті флори і фауни. Лише деякі морепродукти мають подібний, але менш винятковий, склад . Серед усіх рослинних олій конопляна містить найменшу кількість насичених (шкідливих) жирів і найбільшу - поліненасичених (корисних).
Насіння для майбутньої олії збирають з «чоловічих» рослин технічних (не наркотичних) сортів конопель за допомогою комбайна, оснащеного спеціальною очікувальною жаткою. Наступним кроком є ретельне очищення насіння і процес холодного віджиму (пресування). На етапі фільтрації м’якоть (жмих) відділяють від олії. Жмих є ще одним гідним уваги продуктом переробки. Завдяки великій концентрації поживних речовин, вітаміну Е і антисептичним властивостям його ефективно використовують в косметичній галузі.
Холодне пресування (віджим) на сьогодні залишається найкращим способом видобування олії з технічних конопель. Отримана шляхом традиційного низькотемпературного пресування, вона екологічно чиста і зберігає весь набір корисних властивостей насіння.
Ознаками якісної конопляної олії є характерний приємний горіховий смак, привабливий зеленуватий колір і найкращий склад серед існуючих рослинних аналогів!
Корисні жирні кислоти умовно поділяються на три типи:
Поліненасичені незамінні ОМЕГА-3 і ОМЕГА-6, які людина отримує виключно з їжею, і мононенасичені ОМЕГА-9 , яку організм людини має можливість синтезувати самостійно. Певна річ, що ОМЕГА-3 і ОМЕГА-6 є найбільш цінними, їх дефіцит позначається на загальному самопочутті і зовнішньому вигляді. Кислоти ОМЕГА-3 і ОМЕГА-6 входять до складу клітинних мембран і беруть безпосередню участь в формуванні стінок судин (особливо ОМЕГА-3 !) і відіграють значну роль в метаболізмі. Однак дуже важливим моментом є співвідношення цих кислот! Його порушення веде до негативних наслідків. У середньостатистичної людини зазвичай багато в раціоні ОМЕГА-6 і дефіцит необхідної до неї пари ОМЕГА-3 . В олії з насіння конопель ці елементи містяться в ідеальних для засвоєння людським організмом пропорціях. ОМЕГА-3 і ОМЕГА-6 (3:1) – це бездоганний баланс! Одна столова ложка для дорослої людини забезпечить рекомендовану добову дозу.
Конопляну олію сміливо можна назвати особливо цінним природним продуктом, який має велику біологічну цінність для здоров’я і розвитку людини!
Окрім ідеальних пропорцій ОМЕГИ, коноплі можуть похизуватись багатим багажем вітамінів та мікроелементів: Каротин, фіто стероли, фосфоліпіди – здатні запобігати анемії
Читати далiСBD (канабідіол) – натуральний природний екстракт, що знаходиться у квітках і листі коноплі.
Читати далiЗ насіння технічних конопель видобувають дивовижну харчову олію. Конопляна олія має корисні поживні і лікувальні властивості. Однак найбільш цікавий медичний потенціал сконцентрований в іншому продукті, так званій КБД (більш відома абревіатура з англійської СBD) рослинна олія
Читати далiКомісія ООН із наркотичних засобів 2 грудня проголосувала за виключення медичного канабісу з переліку найбільш небезпечних наркотиків у світі. Це рішення може відкрити шлях для розширення досліджень і використання марихуани в медицині. Про це йдеться у пресрелізі комісії. Комісія з представників 53 країн, яка засідає у Відні, розглянула перелік рекомендацій ВООЗ щодо кваліфікації канабісу. Але найбільше уваги приділили рекомендації щодо виключення марихуани зі списку найбільш небезпечних наркотиків, таких як героїн.
Читати далiПостановою Кабміну в Україні легалізовано кілька препаратів на основі медичного канабісу.
Читати далi