
На що це впливає
Як повідомляє The New York Times, експерти наголошують, що голосування негайно не вплине на послаблення міжнародного контролю за канабісом, адже уряди країн і надалі самостійно визначатимуть, як його класифікувати. Однак багато країн керуються міжнародними конвенціями у своєму законодавстві.
The New York Times також пише, що рішення ООН є символічною перемогою для прихильників зміни політики щодо наркотиків, які вважають, що міжнародне законодавство застаріло.
«Це величезна історична перемога для нас, ми не могли сподіватися на більше», — каже незалежний дослідник наркополітики Кензі Рібуле-Земулі.
Експерти припускають, що зміни, найімовірніше, допоможуть відкрити шлях до розширення медичних досліджень і легалізації канабісу в усьому світі.
«Історичне рішення»
Українські громадські активісти з руху за реформи державної політики щодо наркотиків «Конопляний #МаршСвободи» рішення ООН назвали «історичною подією».
Там зазначають, що під час голосування представники України в комісії утрималися. Водночас Росія проголосувала проти.
Напередодні громадські організації звернулися з відкритим зверненням до президента й уряду України, де закликали підтримати рекомендації ВООЗ в ООН або ж утриматися від голосування.
Окрім ідеальних пропорцій ОМЕГИ, коноплі можуть похизуватись багатим багажем вітамінів та мікроелементів: Каротин, фіто стероли, фосфоліпіди – здатні запобігати анемії
Читати далiСBD (канабідіол) – натуральний природний екстракт, що знаходиться у квітках і листі коноплі.
Читати далiЗ насіння технічних конопель видобувають дивовижну харчову олію. Конопляна олія має корисні поживні і лікувальні властивості. Однак найбільш цікавий медичний потенціал сконцентрований в іншому продукті, так званій КБД (більш відома абревіатура з англійської СBD) рослинна олія
Читати далiКомісія ООН із наркотичних засобів 2 грудня проголосувала за виключення медичного канабісу з переліку найбільш небезпечних наркотиків у світі. Це рішення може відкрити шлях для розширення досліджень і використання марихуани в медицині. Про це йдеться у пресрелізі комісії. Комісія з представників 53 країн, яка засідає у Відні, розглянула перелік рекомендацій ВООЗ щодо кваліфікації канабісу. Але найбільше уваги приділили рекомендації щодо виключення марихуани зі списку найбільш небезпечних наркотиків, таких як героїн.
Читати далiПостановою Кабміну в Україні легалізовано кілька препаратів на основі медичного канабісу.
Читати далi